obraz tryptyk

Kominek w domu to jeden spośród najskuteczniejszych metod na poprawę humoru, podczas gdy jesienny czas nadszedł a wieczory stają się długie oraz zimne. Chcesz zaprosić do swoich mieszkań gorącepłomyczki? Koniecznie przeczytaj nasz przewodnik.
Palenisko w domu to nie jedynie klimatyczny smaczek, lecz przede wszystkimprzyjemne źródło ciepła. Pomimo, że kominki na ogół kojarzą się z domami jednorodzinnymi, zaimplementowanie poniektórych struktur jest możliwe również w ciasnych mieszkaniach w bloku.
Decydując się na budowę kominka domowego, należałoby przede wszystkimprzemyśleć, czy będzie on spełniał wyłącznie funkcję dekoracyjną ozdobną , czy ma również nagrzewać reszte pomieszczeń , dystrybuując ciepłe powietrze przewodami wentylacyjnymi czy też nagrzewając wodę w grzejnikach C.O. W zależności od tego musimy znaleźć parametry siły grzewczej kominka. Jeśli ma on być jednym spośród głównych źródeł ciepła w domu, jego moc powinna być duża.
W momencie gdy kominek w domu ma realizować tylko rolę dekoracyjną, możemy wybrać strukturę z otwartym paleniskiem– standardową oraz oczywiście tańszą w budowie. Kominki tego typu, przeważnie murowane, grzeją powietrze w swoim niedalekim otoczeniu. Zysk ciepła wynosi lecz raptem ok. 23%, gdyż większa część ciepła uchodzi przez komin. Ze względów ekonomicznych jest to zatem mniej praktyczne podejście.

See more at: http://zestaw-kominkowy.pl/